Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Klienci, którzy urządzają swoje domy i mieszkania na którymś z etapów stają przed wyborem drzwi. Każdy producent drzwi wewnętrznych ma w swojej ofercie drzwi drewniane i drewnopodobne. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Różnią się nie tylko funkcjonalnością, ale i ceną. O szczegółach mówi poniższy tekst.

Drzwi drewniane – solidny wybór

Praktycznie każdy Producent drzwi wewnętrznych drewnianych oferuje drzwi płytowe lub płycinowe. Jeśli chodzi o te dwa typy, z punktu widzenia klienta są one istotne tylko z uwagi na wygląd. Zarówno jedne, jak i drugie spełnią swoje funkcje. Generalnie wybór jednych bądź drugich to tylko i wyłącznie rzecz gustu.

Na drzwiach płycinowych żłobienia są bardziej widoczne. Zaś drzwi płytowe czasem w ogóle nie mają żadnych żłobień i najczęściej sklejane są z większych drewnianych płyt lub w ogóle lite – w jednym kawałku. Jedne i drugie mogą mieć wbudowane szyby lub kratkę wentylacyjną, jeśli będą montowane w łazience.

Drzwi z płyty mdf – tańsze nie musi znaczyć gorsze

Drzwi drewnopochodne, czyli najczęściej wykonane z płyty mdf również będą wyglądać dobrze. Dostępne są w podobnych wzorach i kolorach, w których występują drzwi drewniane.

Od drzwi drewnianych różnią się ceną, pośrednio także trwałością. Producenci drzwi wewnętrznych są zdania, że drewniane drzwi mogą wytrzymać nawet 30 lat. O drzwiach drewnopochodnych już nie można powiedzieć tego samego.

Drzwi drewniane będą też lepszym izolatorem. Nie przepuszczają zimna i lepiej tłumią odgłosy. To jednak w przypadku drzwi wewnętrznych nie jest aż tak istotne.

Gdzie kupić drzwi wewnętrzne?

Najlepiej zamówić towar bezpośrednio producenta drzwi wewnętrznych. Dzięki temu, że w ten sposób udaje się uniknąć pośredników, cena drzwi będzie bardziej atrakcyjna.

Jednak wielu producentów nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej. Najczęściej wtedy na stronie internetowej podane są informacje na temat temu, gdzie znajdują się punkty dystrybucyjne.

Podczas zakupu drzwi trzeba pamiętać, by dobrać do nich od razu klamki. Ich kolor i kształt trzeba dopasować do stylistyki mieszkania. Przy składaniu zamówienia trzeba też podać, czy drzwi mają być lewe, czy prawe – czyli określić, na którą stronę powinny się otwierać.

scroll to top