Meta description

Codziennie sprawdzamy w wyszukiwarce setki zapytań. Jednak na pewno nie przykładamy większej uwagi do tego, w jaki sposób pojawiające się wyszukiwania są tworzone. Zatem co to takiego jest meta description i jak ją stworzyć?

Co to meta name description?

Otóż jest to nic innego jak fragment tekstu, który widnieje pod nazwą strony w Google. Pokazuje on użytkownikom co mogą znaleźć na danej witrynie internetowej. Jest to w pewnym sensie zachęcenie do tego, abyśmy odwiedzili stronę. Tak naprawdę ten fragment tekstu powstał jako streszczenie zawartości strony. Jednak pojawia się on również wtedy, gdy udostępniamy dany link na jakichkolwiek mediach społecznościowych. Obecnie nie jest obowiązkiem wykonanie przez właściciela strony takiego opisu. W niektórych przypadkach Google samo tworzy opis na podstawie treści zawartej na stronie. Jednak jeśli zależy nam na konkretnym zachęceniu internautów do zerknięcia na stronę, to warto samemu przygotować ten krótki opis. Zatem jak w ciekawy sposób stworzyć meta description?

Tworzenie krótkiego opisu stron

Oczywiście w tej kwestii liczy się po prostu nasza kreatywność i wyobraźnia. Ten krótki opis powinien być wykonane w taki sposób, aby internauta właśnie na niego zwrócił uwagę. Niektórzy dodają do swoich opisów emoji lub różne znaki. Kolorowe dodatki skutecznie przyciągają nasz wzrok. Jednak takie graficzne dodatki niekiedy są pomijane przez wyszukiwarkę i najzwyczajniej w świecie nie wyświetlane. Dlatego warto jednak lepiej przyłożyć się do samego tekstu. Szacuje się, że opis meta nie powinien zawierać więcej niż 156 znaków. Oczywiście dane frazy można jak najbardziej pogrubić lub podkreślić, czym zainteresujemy klientów. Pamiętaj, że jeżeli cały opis będzie za długi to może nie być wyświetlany w całości. To spowoduje, że kluczowe frazy mogą nie docierać do publiczności.

Prawidłowy opis stron może pomóc w osiągnięciu sukcesu dotyczącego sprzedaży produktów na naszych stronach internetowych. Meta name description powinien skutecznie zwracać naszą uwagę, dlatego warto posiadać odpowiednie programy, które pomogą nam stworzyć ciekawe streszczenie strony. Jednak tworzenie tego nie jest obowiązkiem. Możemy również zostawić wykonanie opisu wyszukiwarce.

scroll to top