Solidworks online, czyli lawina zdarzeń w przeszłości

Niektóre narzędzia do modelowania 3D można uznać za “inteligentne”. Oczywiście nie posiadają one inteligencji rozumianej jako ludzka, ale posiadają one specyficzne zdolności. Solidworks to aplikacja, która z pewnością do tego grona należy. A wszystko to dzięki specjalnym cechom tego narzędzia.

Integracja i współpraca

Cechą, która odróżnia oprogramowanie Solidworks online od innych, podobnych narzędzi, jest integracja wszystkich etapów programowania i projektowania. Dzięki temu użytkownik aplikacji wie już na samym początku, jak z grubsza będzie wyglądał efekt jego prac. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym narzędziom współpracującym ze sobą na zasadach sztucznej inteligencji. Za ich pomocą można bowiem przewidzieć, jak dana wizualizacja będzie wyglądać.

Lawina zmian

W przypadku tak rozbudowanych narzędzi jak Solidworks cena licencji nie gra większej roli. A to dlatego, że umożliwia ono szybką implementację wprowadzonych przez użytkownika zmian. Jeśli pojawiły się one w konkretnym miejscu, to będą one miały wpływ na cały etap projektowy detalu. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne, gdyż usprawnia pracę aplikacji, przyspiesza ją i zwiększa automatyzację wprowadzanych zmian. Reasumując, użytkownik nie traci czasu na sprawach oczywistych, lecz stale aktualizuje swój projekt.

Personalizacja

O wyjątkowości oprogramowania Solidworks cena decyduje również jego sposób działania i modułowa struktura. Aplikacja ta może być w dowolny sposób personalizowana i to pod kątem wybranej licencji, dostępnych modułów, a także liczby obsługiwanych stanowisk. To użytkownik wybiera, jak finalnie wygląda obsługiwana przez niego wersja narzędzia. Dzięki temu płaci on tylko za to, co faktycznie jest mu potrzebne. A razie potrzeby zawsze istnieje możliwość rozbudowania pakietu o dodatkowe, płatne funkcjonalności.

Podsumowując, narzędzie Solidworks online jest jednym z najciekawszych środowisk w swej klasie. I choć na pierwszy rzut oka jego obsługa może wydawać się skomplikowana, to w gruncie rzeczy jest to program przyjazny użytkownikowi.

scroll to top