Co warto wiedzieć o bateriach?

Należy mieć świadomość, że obecnie najbardziej popularnymi rodzajami baterii są alkaiczne i cynkowo-węglowe. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba klientów zaopatruje się w produkty, które mają specjalne zastosowanie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ogniwa do baterii wpływają nie tylko na właściwą eksploatację urządzeń, ale również przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie.

Baterie alkaliczne oraz cynkowo-węglowe

Warto wiedzieć, że omawiane produkty doskonale zdają egzamin zarówno aparatach fotograficznych, jak i pilotach czy latarkach. Godny uwagi jest fakt, że stosowane są także do zasilania różnego rodzaju artykułów przemysłowych.

Doskonałym przykładem mogą być różnego rodzaju mierniki. Oczywiście poszczególne modele będą różniły się rodzajem elektrolitu.

Najbardziej istotne atuty baterii alkaicznych

Do najczęściej wymienianych zalet należy zaliczyć możliwość stosunkowo długiego przechowywania bez utraty pojemności. Warto mieć świadomość, że okres przydatności tego rodzaju produktów może wynosić nawet 10 lat.

Ponadto baterie są w stanie pracować w temperaturze oscylującej od -30 do +70 stopni Celsjusza. W przypadku baterii alkaicznych istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo wylania elektrolitu. Jak widać rodzaj Ogniwa do baterii ma bardzo istotne znaczenie.

Zastosowanie i zalety baterii cynkowo-powietrznych

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że modele w zdecydowanej większości przypadków stosowane są do urządzeń medycznych, aparatów słuchowych, sprzętów do podsłuchu czy mikrofonów. Należy mieć świadomość, że baterie cynkowo-powietrzne są w stanie wytwarzać prąd o bardzo stabilnym napięciu, a także dużej mocy.

Nie wszyscy wiedzą, że tego rodzaju baterie produkowane są w technologii bezrtęciowej. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że są niezwykle przyjazne dla środowiska. Ogromnym atutem tych produktów jest fakt, że mogą działać w zakresie temperatur oscylującym od -10 do +50 stopni Celsjusza. Ponadto wyróżniają się na rynku najwyższą gęstością zgromadzonej energii.

scroll to top