System, który sprawdzi się w firmie transportowej

Prowadzenie niewielkiej firmy transportowej nie jest problemem. Bardzo małą poprowadzi sam właściciel, a najczęściej jednocześnie i kierowca. Odrobinę większą, osoba zatrudniona do realizacji takich zadań. Prowadzenie dużej firmy transportowej to już prawdziwe wyzwanie. Tu nie ma miejsca na błędy czy straty, a człowiek nie jest w stanie zająć się wszystkim.

Duża firma transportowa. Dziesiątki lub setki pojazdów

Duża firma transportowa to dziesiątki, a nawet setki pojazdów. Samochodów, które trzeba odpowiednio poprowadzić, wyznaczyć im trasy, znaleźć ładunki. Należy też reagować na nieprzewidziane zdarzenia – wypadki czy awarie. Konieczne jest także rozliczanie pracowników i reagowanie na niespodziewane sytuacje – zwolnienia, zranienia, urlopy. Konieczne jest zajęcie się tym wszystkim i zapewnienie ciągłości transportu. Człowiek a nawet grupa ludzi, zatrudniona w tym celu, z pewnością nie poradzi sobie z realizacją tak wielu zadań. Pojawią się błędy, skutkujące stratami. Trudno się dziwić. Konieczność załatwienia wielu spraw i reagowania na bieżąco na pojawiające się w firmie transportowej niespodziewane sytuacje przekracza możliwości człowieka. Pomocny tu może być system TMS. Z nim człowiek jest w stanie pokierować flotą pojazdów i wszystkim, co z tym jest związane

TMS system to nie tylko kierowanie flotą pojazdów

TMS system to przede wszystkim pomoc w zarządzaniu flotą pojazdów. Planowanie ładunków i tras. Jednak to tylko ułamek możliwości tego systemu. TMS system to także minimalizowanie pustych przebiegów, których człowiek prowadzący flotę pojazdów często nawet nie zauważa. To również rozliczanie kierowców i obsługa wszystkiego co jest związane z handlową stroną zleceń transportowych. Niewątpliwie więc jest to system, który sprawdzi się w każdej firmie transportowej. Nie ma znaczenia w tym momencie jej wielkość. Czy to będzie 5 czy 500 pojazdów, system będzie bardzo pomocny.

Gdzie kupić system TMS?

Są dwa sposoby zdobycia systemu. Jednym jest klasyczny zakup licencji uprawniającej do jego użytkowania. Oczywiście jest to sposób wart polecenia. Po zakupie licencji można z systemu TMS korzystać bez żadnych przeszkód. Alternatywą jest wynajem systemu. Tu są różne opcje – korzystanie z systemu pełnego lub niepełnego. W przypadku bardzo małej firmy, niepełny system się sprawdzi. Prowadzący dużą firmę transportową powinni stawiać na pełną wersję systemu – tylko bowiem jej posiadanie umożliwi skorzystanie z wszystkich zalet systemu TMS.

scroll to top