Działanie klejów termoprzewodących

Kleje termoprzewodzące służą do mocowania radiatorów, które umieszczone są na kościach pamięci czy tranzystorach, oraz mostkach, a także do montowania diod ledowych lub grzejników elektrycznych. Dzięki zastosowaniu klejów termoprzewodzących uzyskać można doskonałe parametry, które przewodzą ciepło.

Sposób użycia klejów termoprzewodzących

Kleje termoprzewodzące mogą być nakładane, dozowane lub dawkowane. Powierzchnia, na która nakłada się klej, powinna być odtłuszczona i oczyszczona. Można do oczyszczania użyć benzyny, acetonu lub rozpuszczalnika. Elementy, które maja być sklejone, powinno się mocno docisnąć , a następnie odczekać, co najmniej dwadzieścia pięć minut. Urządzeń tych nie powinno się używać przez dwadzieścia cztery godziny. Po tym czasie są one całkowicie bezpieczne i gwarantują nierozerwalność.

Zalety kleju termoprzewodzącego

Kleje termoprzewodzące mogą zastąpić z powodzeniem mechaniczne uchwyty czy oleje oraz radiatory. Są również pewną alternatywą dla listew, które odprowadzają ciepło z elementów przez PCB. Substancje te zapewniają dokładny kontakt pomiędzy częścią a płytką, zapewniają dobrą izolację elektryczną. Chronią również przed migracją smaru. Umożliwiają automatyczne dozowanie, ograniczają konieczność posiadania zapasów uchwytów i olejów i eliminują utratę części, która może mieć miejsce przy ich wykorzystaniu.Używając klejów termoprzewodzących nie trzeba obawiać się wystąpienia rdzy na złączeniach. Kleje te są odporne na wysokie temperatury oraz jej wahania.Kleje wiążą materiały o różnych parametrach, oraz te trudne do sklejenia. Stanowią również barierę zmniejszającą, lub zapobiegającą korozji bimetalicznej. Umożliwiają łączenie materiałów takich jak np. powierzchnie metalowe czy tworzywa sztuczne, ceramika itd.

Działanie klejów termoprzewodzących

Utwardzają się one za pomocą wilgoci, lub podczas dostarczania ciepła do elastometrów o niskim skurczu, trwałych.

Gdzie kupić kleje termoprzewodzące?

Kleje te można kupić zarówno przez internet, jak i w każdym sklepie z chemią gospodarczą. W każdej chwili można taki klej zrobić samemu, używając tlenku ołowiu, cementu i gliceryny. Wszystkie produkty należy wymieszać i podgrzać, a potem wystudzić.

Kleje termoprzewodzące dostępne są w ofercie Elektronika.mcc.pl.

scroll to top