Z czego wynika przewaga technologii OLED?

OLED jest stosunkowo nową technologią, która podbija rynek. Kolejna generacja tych wyświetlaczy pozwala na produkcję elastycznych wyświetlaczy, którym zginanie i skręcanie nie wyrządza najmniejszej krzywdy. W praktyce, pozwoli to na masową produkcję nietłukących się wyświetlaczy. Trudno przecenić tę zaletę, gdy mowa o zastosowaniach dla przemysłu, choć i w domowych warunkach jest to bardzo poważny atut. Monitor OLED, jak się przekonamy, to produkt, który pozwala osiągnąć znacznie więcej niż w dotychczas znanych technologiach.

Telewizory OLED

Rozwinięcie skrótu OLED to Organic Light Emitting Diodes. Znający język angielski już domyślają się, na czym polega przewaga tego rozwiązania. W przeciwieństwie do konkurencyjnych technologii, warstwy OLED emitują światło samodzielnie. Zbędne jest wobec tego dodatkowe podświetlenie, a to pozwala zmniejszyć rozmiary urządzeń oraz jednocześnie zwiększyć energooszczędność. A to daje pole do rozwijania pomysłów na kolejne ulepszenia. Telewizory OLED cechują się szybszym odświeżaniem obrazu, są jaśniejsze oraz pozwalają osiągnąć wysoki kontrast.

Piksele emitujące światło?

W technologii OLED każdy piksel sam w sobie jest emitentem światła, gdyż składa się z 3 diod: czerwonej, zielonej i niebieskiej. W ofercie są dostępne telewizory, które oprócz świetnego obrazu mają możliwość zwinięcia ekranu. Ten niesamowity rezultat jest możliwy dzięki technologii OLED. Co jeszcze dają świecące piksele? W ten sposób powstają produkty pozwalające na dużą uniwersalność zastosowań. Telewizory OLED pozwolą cieszyć się głębią obrazu w trakcie oglądania filmu czy oddawaniu się rozrywce w wirtualnym świecie gier komputerowych. Do tego należy jeszcze dorzucić bardzo dużą żywotność jaką zapewnia monitor OLED.

Dla kogo najlepszy będzie monitor OLED?

Ta technologia cały czas się rozwija i zyskuje na popularności. Monitory OLED są dostępne w dużych rozmiarach. 55 czy 65 cali to przeciętna wielkość tego produktu. Dla wszystkich osób, które potrzebuję perfekcyjnego i wyrazistego obrazu, z pewnością monitor OLED będzie produktem, który spełni ich oczekiwania. Wyświetlany obraz jest zdecydowanie lepszy niż w monitorach LCD czy LED. Kontrast i głębia kolorów to nie wszystko. Ta technologia gwarantuje, że obraz jest perfekcyjny w szerokim spektrum szerokości kąta patrzenia. Brzmi jak rozwiązanie idealne? Właśnie dlatego dobrze jest poznać technologię OLED.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

scroll to top