Jakie zalety ma program Solidworks?

Solidworks jest jednym z najpopularniejszych programów na rynku jeżeli chodzi o oprogramowanie CAD 3. Pierwsza wersja pojawiła się już w 1995 roki i w dalszym ciągu jest rozwijana przez twórców. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą poznać największe atuty tego niesamowitego oprogramowania i dowiedzieć się jednocześnie, czy w rzeczywistości warto skorzystać z jego olbrzymiego potencjału.

Jakie największe korzyści?

Projektowanie w Solidworks jest bardzo proste i intuicyjne, dlatego też tak wielu inżynierów korzysta z tego fantastycznego narzędzia. Na szczególną uwagę zasługuje prosty interfejs, który w krótkim czasie mogą opanować nawet osoby początkujące. Do dyspozycji są nie tylko rozbudowane samouczki, ale również wideo poradniki, które są prawdziwą skarbnicą wiedzy.

Do największych zalet oprogramowania należy zaliczyć także dużą uniwersalność. Użytkownicy do dyspozycji mają ponad 300 fantastycznych dodatków, dzięki czemu oprogramowanie Solidworks można bardzo szybko zaadoptować nie tylko do projektowania maszyn i urządzeń, ale również do produktów konsumenckich albo wzornictwa przemysłowego.

Dlaczego warto?

Solidworks jak wspomniano powyżej jest jednym z najpopularniejszych programów dostępnych na rynku. W chwili obecnej korzysta z niego ponad 5 milionów użytkowników. W samej Polsce udało się sprzedaż ponad 15 000 licencji, co jest oczywiście najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości. Na olbrzymią popularność duży wpływ ma nie tylko solidworks cena, ale również duża dostępność.

Dla wielu osób olbrzymią zaletą tego niesamowitego narzędzia będzie także parametryczność. Program ten zaprojektowany został w taki sposób, aby bez żadnego większego problemu można było zdefiniować cały model. Dzięki takiemu mechanizmowi zmiany wprowadzane w projektach są błyskawiczne i co najważniejsze nie ma potrzeby zmieniania pojedynczych wymiarów zależnych.

Solidworks download starszych wersji

W wielu sytuacjach klienci mogą zażyczyć sobie przygotowanie projektu w starszej wersji oprogramowania. W takiej sytuacji niezbędny jest oczywiście sprawny Solidworks download starszej wersji.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest pobranie ServicePack-a, dzięki któremu nie trzeba martwić się kompatybilnością. Wszystkie pliki projektu będzie można swobodnie otwierać na starszych i nowszych wersjach oprogramowania. Solidworks cena za starsze wersje jest bardzo przystępna, dlatego też warto rozważyć ich zakup.

scroll to top