Kupujemy żarówki ledowe e27

Żarówki ledowe e27 stanowią obecnie podstawę domowego świetlenia. Powszechnie używane są nie tylko w pokojach dziennych czy też sypialni, lecz także w łazience i kuchni. Pomimo jednak tak dużej ich popularności wiele osób ma poważne problemy z tym, aby poprawnie dobrać je do swoich potrzeb. Jakim cechom takich żarówek warto się bliżej przyjrzeć?

Jak wybrać jasność?

Na co w pierwszej kolejności powinno się zwracać uwagę, gdy kupuje się żarówki ledowe e27? Nie da się ukryć, że kluczową sprawą dla każdego użytkownika jest to, jakiej jasności będzie kupowany model. W końcu kupienie modelu zbyt jasnego lub też zbyt ciemnego nie będzie odpowiednie.Na co w takim razie trzeba zwrócić uwagę? Jaki konkretnie parametr opisuje jasność takiej żarówki? W przypadku starszego typu żarówek trzeba było zwracać uwagę tylko na jej moc. W przypadku żarówki ledowej e27 oprócz mocy koniecznie trzeba sprawdzić też ilość emitowanego przez nią światła, co wyrażane jest przez parametr o nazwie lumeny. Im więcej lumenów tym większa jasność żarówki.

Jak wybrać kolor?

Bardzo dużą nowością w przypadku kupowania takiej żarówki jest konieczność wybrania jej koloru. W starego typu modelach standardowym kolorem był biały ciepły. W nowych żarówkach ledowych e27 oprócz niego dochodzi jeszcze kolor biały zimny, a także biały neutralny. Jaki najlepiej wybrać?Jeśli żarówka ma świecić w pokoju dziennym, który będzie służył przede wszystkim do odpoczynku i relaksu, zastosować model biały ciepły. Jeśli jednak żarówka używana będzie w pomieszczeniu przeznaczonym do nauki lub pracy, warto pokusić się o model biały neutralny, a nawet biały zimny.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę?

Jakie dodatkowo sprawy warto wziąć pod uwagę, gdy wybiera się żarówki ledowe e27? Czemu jeszcze powinno się bliżej przyjrzeć? Jak się okazuje, bardzo ważną sprawą jest to, czy takie żarówki będą miały radiator. Wykorzystywany jest on do emitowania ciepła. Jeśli żarówka będzie w taki element wyposażona, znacznie wzrośnie jej żywotność.

scroll to top