Małe i funkcjonalne, czyli podstawowe zalety drukarek kodów kreskowych

Drukarki kodów kreskowych to funkcjonalne urządzenia, dzięki którym można szybciej i efektywniej drukować etykiety przypisane do określonych kodów. Oczywiście można je zastąpić dużym i topornym sprzętem, ale zwykle… nie ma to sensu. Oto trzy powody, dla których warto taką drukarkę mieć!

Nowoczesna konstrukcja drukarki

Zaletą mobilnych drukarek kodów kreskowych jest ich nowoczesna konstrukcja. Łączy ona w sobie maksymalną funkcjonalność, ergonomię, lekkość i wydajność. Co prawda niewielka drukarka nie może pomieścić np. dużej rolki z papierem, ale nie zawsze jest to konieczne.

Nowoczesna konstrukcja drukarek kodów kreskowych przedkłada się również na łatwość ich obsługi. Sprzęt ten jest nie tylko funkcjonalny, ale też intuicyjny w obsłudze. Dzięki temu jego użytkowanie nie powinno nastręczać użytkownikowi nawet najmniejszych problemów.

Łatwa instalacja i niskie koszty użytkowania

Instalacja drukarek kodów kreskowych jest bardzo prosta i zajmuje zwykle kilka chwil. Owszem, pewnym utrudnieniem może być dostosowanie się do wymagań określonego interfejsu, ale jest to tylko kwestia techniczna, z którą każdy powinien sobie poradzić.

Zaletą drukarek kodów kreskowych jest również to, że ich użytkowanie jest po prostu… tanie. Wykorzystywany do ich pracy papier termiczny to wydatek zaledwie kilkudziesięciu złotych. Dużym plusem jest też niewielkie zużycie energii przez drukarkę, które wynika pośrednio z jej niewielkich rozmiarów.

Możliwość wydruku w kolorze

Niektóre Drukarki kodów kreskowych umożliwiają zrealizowanie wydruku np. w kolorze. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, gdyż w ten sposób można uatrakcyjnić kod, a także przesłać za jego pomocą szeroki pakiet informacji. Większość drukarek “kolorowych” dostosowuje parametry kodu do czytnika, dzięki czemu dane zapisane w kodzie są czytelne.

Podsumowując, typowa drukarka kodów kreskowych to sprzęt, który łączy w sobie funkcjonalność, ergonomię, niewielkie rozmiary i… niewielkie zużycie energii elektrycznej. Co więcej, jest to sprzęt mobilny, który z pewnością sprawdzi się w wielu firmach.

scroll to top