Nowy, firmowy komputer? Leasing sprzętu czy kredytowanie?

Każda firma wraz z biegiem lat musi zmierzyć się z cyklicznymi wydatkami na wymianę sprzętu biurowego i komputerowego. W skład rzeczy absolutnie potrzebnych wchodzi także odpowiednio dopasowane, profesjonalne oprogramowanie. Wszystkie te towary pozwalają na spokojną pracę, nie mniej kosztują krocie. Rozwiązaniem okazuje się leasing sprzętu komputerowego i oprogramowania, który pod względem praktycznym zdecydowanie przewyższa standardowy kredyt.

Kredyt na komputer biurowy to niekorzystne rozwiązanie

Biorąc pod uwagę fakt, że w każdej firmie pracuje kilka komputerów, ich posiadanie nie podlega żadnej dyskusji. Dodatkowo, musi to być sprzęt o wysokich możliwościach technicznych, który będzie odpowiednio współpracował z specjalistycznym oprogramowaniem i dobrze reagował na intensywne użytkowanie.

Zakup kilkudziesięciu komputerów to wydatek, który znacznie obciąża budżet każdego przedsiębiorstwa, stąd też pojawia się pytanie o możliwości finansowania. Kredyt co prawda przenosi własność towaru na kredytobiorcę (oczywiście po pełnej jego spłacie), ale zazwyczaj trwa tyle lat, co praktyczna zasadność użytkowania sprzętu. Tym samym po upływie okresu kredytowania okazuje się, że sprzęt lub oprogramowanie znowu wymagają wymiany. Struktura przysłowiowego błędnego koła mija się z ekonomicznym zarządzaniem.

Bierzesz komputer Leasing jest dla Twojej firmy

Leasing oprogramowania lub szeroko rozumianego sprzętu biurowego to rozsądne połączenie wynajmu i kredytowania, ale bez automatycznego przeniesienia własności za towary na leasingobiorcę. W praktyce oznacza to, że po upływie czasu trwania umowy leasingu, komputer i inne leasingowane towary wracają do leasingodawcy lub na podstawie osobnych wyliczeń mogą zostać odkupione przez przedsiębiorstwo.

Mówiąc wprost, leasing sprzętu komputerowego pozwala na utrzymanie części sprzętowej firmy na najwyższym poziomie. Trzeba zdawać sobie sprawę, że leasing oprogramowania należy do jednych z najbardziej pożądanych i korzystnych. Jak wiadomo, to oprogramowanie ma kluczowe znaczenie w prawidłowym obiegu dokumentów, zamówień i wszelkiego rodzaju informacji, dlatego też musi ono spełniać najwyższe standardy. Niezależnie więc od tego, czy firma potrzebuje nowe oprogramowanie czy komputer leasing jest forma finansowania skrojoną do rzeczywistych wymagań rynkowych.

scroll to top