Opakowania wielokrotnego użytku – to ma sens

Wysyłka towarów wymaga odpowiedniego ich zapakowania i zabezpieczenia. Dotyczy to zarówno handlu detalicznego, jak i wysyłki hurtowej produktów czy towarów. Opakowania transportowe mogą być różne, ale jak się okazuje często nie muszą być jednorazowe. Przykładem są pojemniki plastikowe wielokrotnego użytku produkowane przez firmę Schoeller Allibert.

Opakowania bardziej zrównoważone

Coraz więcej klientów, ale i firm zwraca uwagę na kwestie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Jedna z nich jest Schoeller Allibert, Producent opakowań plastikowych wielokrotnego użytku. Dzięki wielokrotnemu wykorzystaniu solidnych i odpowiednio przystosowanych pojemników możliwe jest zaoszczędzenie zasobów i zmniejszenie śladu węglowego.

Takie pojemniki w zakupie mogą wydawać się drogie, ale można z nich korzystać tak wiele razy, że pierwotny zakup zwraca się wielokrotnie. Dodatkowo wielokrotne wykorzystanie pojemników plastikowych pozwala oszczędzić surowiec potrzebny do produkcji jednorazowych opakowań, a za tym idzie też oszczędność wody i mniejsza emisja gazów cieplarnianych.

Firma Schoeller Allibert przykłada olbrzymią wagę do recyklingu, produkuje swoje produkty tak, by możliwe było ich kolejne przetworzenie. Co więcej stworzyło produkty, do których wytwarzania można wykorzystać plastik odzyskiwany z wysoce problematycznych odpadów z rybołówstwa.

Pojemniki plastikowe szyte na miarę

Firma Schoeller Allibert w swojej ofercie ma szeroką gamę produktów dedykowanych różnym gałęziom przemysły, choć nie tylko. W ofercie znajdują się duże, wytrzymałe pojemniki do sztaplowania oraz plastikowe skrzyniopalety. Dla klientów, którzy obawiają się kosztów powrotu pojemników wielokrotnego użytku przeznaczone są między innymi kontenery i skrzyniopalety składane.

Na potrzeby wygodnego przechowywania w magazynach oferta zawiera również pojemniki do sztaplowania, oraz takie do umieszczania w gniazdach. Oszczędność miejsca podczas transportu, oraz przechowywania pustych opakowań wielokrotnego użytku dają pojemniki składane. Ważnym elementem oferty są również różnego rodzaju skrzynki na napoje. To wytrzymałe produkty, które będąc w ciągłym obiegu mogą służyć klientom nawet przez 10-15 lat.

Schoeller Allibert jako producent pojemników plastikowych wielokrotnego użytku nie tylko sprzedaje swoje produkty. Klienci, w zależności od swoich preferencji, mogą zdecydować się zarówno na zakup pojemników, jak i ich wynajem.

scroll to top