Poszukiwania taniego programu CAD

Euro coins close up. Scattered money with shallow depth of field.

Programy graficzne w środowisku CAD są dziś standardowym oprogramowaniem w większości firm, które zajmują się projektowaniem różnego rodzaju przedmiotów, instalacji itp. W Ich zakup nie jest jednak małym wydatkiem, przez co wiele mniejszych firm poszukuje zawzięcie alternatywy.

Darmowe programy graficzne

W przypadku praktycznie każdego rodzaju oprogramowania możemy rozważyć wykorzystywanie darmowych odpowiedników. Solidworks również posiada konkurencję, która jest dostępna całkowicie za darmo i możemy pobrać ją z sieci. Czy jednak warto z takich programów korzystać?

Trzeba sobie jasno odpowiedzieć, że darmowe programy CAD nigdy nie będą dorównywać swoim płatnym odpowiednikom takim jak Solidworks czy AutoCAD. Przede wszystkim ze względu na ilość aktualizacji i ciągły rozwój aplikacji, które są oferowane na podstawie płatnych licencji. Wybierając Solidworks cena może na początku bardzo nas zniechęcić do tego oprogramowania. Jeśli jednak zależy komuś na rozwoju firmy i komforcie pracy, to jak najbardziej warto taki koszt ponieść. Nie ma się co oszukiwać, im lepsze oprogramowanie będziemy wykorzystywać w naszej firmie, tym na większą ilość dochodowych zleceń będziemy mogli liczyć. Oczywiście, jeśli ktoś dopiero stawia swoje pierwsze kroki w środowisku programów graficznych CAD, to może wypróbować jakąś darmową aplikację. Sugerujemy jednak, aby była jednak wykorzystywana głównie do nauki obsługi, wykonywania prostych projektów, ponieważ do niczego innego raczej się nie nada.

Zakup licencji w znacznie niższej cenie!

Podejmując decyzję o zakupie licencji na oprogramowanie Solidworks należy bardzo mieć się na baczności. W sieci jest masa stron, które oferują program w naprawdę bardzo niskiej cenie. W przypadku solidworks cena licencji może wynieść kilkanaście tysięcy złotych, jeśli zdecydujemy się na jeden z lepszych i bardziej rozwiniętych wariantów. Nie brakuje jednak osób sprzedających licencje za 1000-2000 złotych. Tacy sprzedawcy to najzwyklejsi oszuści. Nie mamy co liczyć na to, że kupimy oprogramowanie w taki niskiej cenie, choć oczywiście można spotkać się ze sporymi rabatami na oficjalnej stronie dystrybutora programu Solidworks. Jeśli jednak widzimy cenę znacznie odbiegającą od rzeczywistej wartości to powinna zapalić się nam w głowie czerwona lampka. Nie ryzykujmy, bo zamiast oszczędności stracimy tylko dodatkową sumę pieniędzy.

scroll to top