Rodzaje klejów do elektroniki – co trzeba wiedzieć?

Tworzenie różnego rodzaju podzespołów elektronicznych zawsze wiąże się z koniecznością łączenia ze sobą różnego rodzaju elementów. Do tego celu wykorzystuje się odpowiednie kleje, które są specjalnie przeznaczone właśnie do elektroniki. Na rynku dostępne są różne rodzaje takich klejów. Mają różne przeznaczenie i właściwości. Warto zatem wiedzieć, czym się charakteryzują.

Zastosowanie klejów do elektroniki

Jak wspomniano, kleje do elektroniki mogą mieć różne właściwości i przeznaczenie. Wynika to z tego, że tego typu produkty różnić mogą się swoim składem chemicznym. Z tego też względu mają różne cechy, a tym samym różne zastosowanie. Dostępne dziś na rynku kleje posłużyć mogą m.in. do trwałego łączenia elementów metalowych, szklanych, z tworzyw sztucznych czy elementów drewnianych. Kleje służyć mogą również do hermetyzacji elektroniki.

Tak szerokie zastosowanie klejów do elektroniki wynika z ich różnych właściwości. Czym dokładnie mogą się różnić konkretne produkty? Przede wszystkim wskazać można tu na czas wstępnego wiązania, zakres temperaturowy czy na lepkość oraz twardość. Pozwala to na dobór kleju pod kątem indywidualnych potrzeb. Szeroki asortyment tego typu produktów oferuje m.in. Sklep blelektronik.com.pl.

Rodzaje klejów do elektroniki

Wyróżnić można kilka rodzajów klejów do elektroników. W pierwszej kolejności wskazać można na klej anaerobowy. Klej ten świetnie się sprawdza w przypadku konieczności zabezpieczenia gwintów, śrub, nakrętek oraz innych elementów mocujących. Klej ten cechuje się szerokim zakresem pracy, bardzo dużą wytrzymałością oraz odpornością na korozję.

Innym rodzajem kleju do elektroniki jest klej silikonowy. Jego zaletą jest znakomita ochrona przed wilgocią, związkami chemicznymi oraz organicznymi. Co ciekawe, klej silikonowy pełnić może również funkcję uszczelniacza. Wszystkie te rodzaje klejów oferuje wspomniany już sklep blelektronik.com.pl. Poza klejami anaerobowymi i silikonowymi w ofercie znajdują się również kleje polluretanowe, epoksydowe, metakrylowe oraz kleje UV.

Klej wysokiej jakości

Wspomniano o kleju UV. Jest to szczególny klej do elektroniki, ponieważ charakteryzuje się bardzo szybkim utwardzaniem. Trwa to zaledwie kilka sekund. Sam proces utwardzania odbywa się pod wpływem promieniowania UV.

Kleje UV są przezroczyste, odporne na wibracje oraz na działania czynników środowiskowych. Pozwala to na wykorzystanie takiego kleju także w delikatnej elektronice, która cechuje się potrzebą szczególnej ochrony.

scroll to top