Zalety legalnego oprogramowania graficznego

Istnieje na rynku wydawniczym bardzo wielu twórców oprogramowania, które służy do grafiki inżynierskiej. Do takich firm zaliczamy między innymi AutoDesk oraz Solidworks. Bardzo często programy te są hakowane i nie ma większej różnicy czy hakowany jest Autodesk, czy Solidworks Licencja na legalne użytkowanie tych programów jest zdecydowanie bardziej opłacalna, niż korzystanie z pirackiego oprogramowania.

Licencje oprogramowania Solidworks

Na wstępie warto powiedzieć, że korzystanie z oprogramowania pirackiego, jest zwykłym złodziejstwem i jako takie jest ścigane przez wymiar sprawiedliwości. Mała wykrywalność tego typu działań zachęca jednak wiele osób do tego, aby z pirackich produktów korzystać. Czy jest to opłacalne?

Wiele osób, które chciałby skorzystać z oprogramowania, może to zrobić za darmo i to zupełnie legalnie, zarówno w przypadku Autodesk, jak i Solidworks Licencja studencka (bo o studentach tutaj mowa), jest całkowicie darmowa, i dopóki studiujemy, możemy z niej korzystać.

Kiedy kończymy studia, zazwyczaj dalej chcielibyśmy mieć oprogramowanie Autodesk albo Solidworks Licencja studencka jednak nas nie obejmuje. Wiele osób decyduje się wówczas na pobranie pirackiej wersji.

Solidworks cena licencji, a raczej jej braku

Mało kto zadaje sobie sprawę z tego, że korzystając z nielegalnego oprogramowania, wiele traci, ponieważ nie jest jego wersja wspierana w żaden sposób przez Autodesk czy Solidworks Cena licencji niekoniecznie musi być wysoka.

Jeśli zakładamy własną działalność gospodarczą i chcemy np. świadczyć usługi graficzne, to cena licencji solidworks lub Autodesk może być wrzucona w koszty, lub pokryta z różnego rodzaju dofinansowań, jakimi są objęci drobni przedsiębiorcy. Jednocześnie musimy mieć świadomość, że w zależności od warunków, możemy dostać różną ofertę wykupienia licencji.

Dla przykładu, jeśli chcemy wykupić licencję na kilka programów na pięć lat, dodatkowo na kilka urządzeń, wówczas jednostkowa cena za licencję będzie sporo mniejsza, niż na przykład dwuletnia licencja na jeden program i jedno urządzenie. Zanim więc zdecydujemy się ryzykować, korzystając z nielegalnego oprogramowania, lepiej jest skontaktować się z deweloperem i spytać o możliwe warunki umowy.

scroll to top