Bezpieczeństwo i higiena pracy

Niezależnie od tego, jak wygląda miejsce pracy, priorytetem powinno być bezpieczeństwo ludzi. Dopiero na kolejnym miejscu można postawić troskę o zyski firmy.

Oświetlenie ostrzegawcze

Maszyny budowlane, które poruszają się po drogach, muszą zostać w specjalny sposób oznakowane i zdecydowanie muszą posiadać oświetlenie ostrzegawcze. Inaczej poruszają się w sposób nielegalny, naruszający prawo. Grożą za to bardzo surowe kary.

Poruszanie się wózkiem widłowym po magazynie oraz prowadzenie ciężkiego sprzętu budowlanego wymaga określonych umiejętności potwierdzonych ukończeniem kursów. Jest to bardzo ważne, aby wyłącznie wykwalifikowana załoga podejmowała się takich prac.

System ostrzegania

Należy przyjrzeć się temu, jak w firmie działa system ostrzegania o niebezpieczeństwie. W wielu dużych firmach, gdzie bezpieczeństwo ludzi jest traktowane absolutnie priorytetowo, okresowo przeprowadzane są tak zwane próbne ewakuacje. Niestety, wciąż wiele firm twierdzi, że jest to po prostu strata czasu, który można wykorzystać na pracę i zarabianie pieniędzy.

Bardzo ważne jest przeszkolenie ludzi, aby doskonale wiedzieli oni, co mają robić w razie zagrożenia. Nie wolno wtedy skupiać się na ratowaniu rzeczy materialnych, ale trzeba ratować ludzkie życie. Nie ma czasu na zastanawianie się dokąd iść. Każdy powinien to wiedzieć, a drogę wskazuje odpowiedni znak.

Nie wolno szukać oszczędności

Niezawodna lampa awaryjna to podstawa, aby pracownicy mogli czuć się bezpiecznie w swoim miejscu pracy. Elektronika i technika zdecydowanie sprzyjają temu, by miejsca pracy były bezpieczne. Trzeba jednak pamiętać, że elektronika może być zawodna, dlatego też trzeba wybierać sprzęty i akcesoria sprawdzonych marek. jak najwyższej jakości. Nie wolno szukać oszczędności w tej dziedzinie.

Lampa awaryjna może mieć różne wymiary i różne kształty. Najważniejsze jednak, by spełniała swoje funkcje czyli bardzo dobrze oświetlała drogę awaryjną. Kluczowe są też wydajne akumulatory, by lampa rzeczywiście była niezawodna.

scroll to top