Elektroniczne wyświetlacze cen – co warto wiedzieć?

Elektroniczne wyświetlacze cen biją rekordy popularności na całym świecie i nie inaczej jest również w Polsce. Klienci marketów i mniejszych sklepów coraz częściej korzystają z e papieru. Mowa tutaj oczywiście nie o czytnikach ebook, ale o wyświetlaczach cen, które oparte na na technologi e-papier.

Co warto wiedzieć?

Na pierwszy rzut oka elektroniczne ceny na półkach sklepowych wyglądają tak samo jak zwykłe ekrany ciekłokrystaliczne w kalkulatorach. Pamiętać należy jednak o tym, że jest to elektroniczny papier, a dokładniej mówiąc elektroniczny atrament.

W polskich supermarketach królują przede wszystkim produkty o tajemniczej nazwie E-Pop (ang. Electronic Point of Purchase). Nowoczesne wyświetlacze elektroniczne charakteryzują się wysoką jasnością, szerokim kątem widzenia i dość wysokim kontrastem. Rozdzielczość 100 dpi w zupełności wystarczy do przejrzystego prezentowania cen.

Jakie zalety

Elektroniczne wyświetlacze cen mają bardzo wiele zalet, dlatego też coraz więcej firm korzysta z ich olbrzymiego potencjału. Największym plusem jest oczywiście to, że właściciele sklepów w każdej chwili mogą dokonać bezprzewodowej aktualizacji. W dużych sklepach, gdzie jest setki produktów, można zaoszczędzić naprawdę sporo cennego czasu na zmianie cen.

Sporym atutem e papieru jest także jego żywotność i wysoka wytrzymałość. Tradycyjne naklejki i karteczki z cenami mogą z czasem się zniszczyć, dlatego też inwestycja w elektroniczne wyświetlacze jest dobrym rozwiązaniem.

Na jakie elektroniczne wyświetlacze cen postawić?

W dzisiejszych czasach większość sklepów stawia na niezawodną technologię e Ink. E papier oparty na tej technologii jest czytelny nawet przy dużym słońcu. Warto wspomnieć również i o tym, że elektroniczne wyświetlacze cen nie potrzebują dodatkowego podświetlenia i energii elektrycznej do podtrzymywania obrazu, dzięki czemu są bardzo ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem.

Technologia e Ink wykorzystywana jest nie tylko przy produkcji elektronicznych cen. Na rynku można znaleźć również wiele urządzeń informacyjnych, banerów, czytników e-book i nowoczesnych zegarków, które korzystają właśnie z tej niesamowitej technologii. Wyświetlacze oparte na elektronicznym papierze są w dzisiejszych czasach największą alternatywą dla wyświetlaczy LCD, które jak powszechnie wiadomo wymagają stałego zasilania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem

scroll to top