Program SolidWorks – najważniejsze informacje

Projektowanie w 3D mebli, urządzeń i różnych obiektów powierzchniowych to dość trudna praca. Każdy, kto chce się tym zajmować, musi mieć zdolności techniczne, a także wyobraźnię przestrzenną. Jednak nawet te cechy mogą nie wystarczyć, aby w szybkim czasie zrealizować dany projekt bezbłędnie. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy doskonałego narzędzia o nazwie SolidWorks. Jakie ma zalety ten program? Dlaczego jest tak chętnie używany?

Charakterystyka oprogramowania

Zanim przejdziemy do takich ważnych kwestii, jak Solidworks cena i Solidworks licencja, najpierw wyjaśnimy, co świadczy o popularności programu. Narzędzie, o którym mowa w niniejszym tekście, stosuje co najmniej kilka milionów ludzi na całym świecie. Ta liczba robi wrażenie. Okazuje się, że działa w taki sposób, że każda zmiana i poprawka wprowadzona w dowolnej części projektu powoduje zmiany w całej dokumentacji. Zanim podejmie się decyzję o tym, aby zacząć etap produkcji, można podejrzeć, budowane na ekranie przestrzenne modele.

To oczywiście nie wszystkie plusy. Aplikacja ma bardzo przyjazne środowisko programowania oraz łatwy w obsłudze interfejs. Co więcej, pozwala na drukowanie trójwymiarowych projektów w naturalnej wielkości za pomocą nowoczesnych drukarek 3D. Można więc przetestować finalny produkt i nie obawiać się tego, że konieczne będzie budowanie kosztownych prototypów. Nic więc dziwnego, że program jest chwalony zarówno przez doświadczonych inżynierów, jak studentów wydziałów technicznych

Solidworks licencja i cena

Wiemy już, co świadczy o popularności takiego produktu. Teraz sprawdźmy inne zagadnienia. Jeśli chodzi o Solidworks cena tego narzędzia zależy od kilku czynników. Wpływa na nią np. konkretna wersja programu, liczba elementów, rodzaj licencji oraz ilość stanowisk. W przypadku licencji komercyjnych, trzeba wspomnieć, że są one wieczyste. Chcąc dokonać zakupu, musimy wejść bezpośrednio na stronę producenta albo autoryzowanego sprzedawcy oprogramowania. W wersji standardowej koszt wynosi 1250 euro rocznie (minimalny okres wykupienia dostępu to 3 miesiące).

Uwaga! Jest także możliwość darmowego korzystania z SolidWorks lub pobrania go na okres trzydziestu dni w celach testowych. Nieodpłatne używanie oprogramowania dotyczy studentów oraz wykładowców danej uczelni. Warunkiem jest jednak przesłanie skanu aktualnej legitymacji.

scroll to top