E papier chroni zieleń

W przeciwieństwie do zwykłego papieru ten w wersji elektronicznej jest przyjazny dla środowiska. Jest to z pewnością jeden z tych aspektów, jakie sprawiają, że e papier staje się atrakcyjny dla przemysłu. Warto wiedzieć, w jaki sposób inwestując w cyfrowy papier, można skuteczniej chronić przyrodę.

Inwestycja w e papier to wyraźny głos przeciw wycince lasów

Dzięki e papierowi w znacznym stopniu udaje się ograniczyć wycinanie lasów. Jak wiadomo, w przemyśle nie da się uniknąć prowadzenia dokumentacji. Plików tekstowych przybywa w zastraszającym tempie z każdym kolejnym dniem funkcjonowania przedsiębiorstwa. Faktury, umowy, rozliczenia z partnerami biznesowymi, wypowiedzenia, projekty, biznesplany, życiorysy – to tylko kilka przykładów dokumentów, jakie firma gromadzi w swoich segregatorach.

Zamieniając je na wersję cyfrową, można naprawdę uchronić niejedno drzewo przed ścięciem. Później drzewo przerabia się m.in. na celulozę, czyli popularny wciąż papier w wersji tradycyjnej. Gdyby każdy przedsiębiorca policzył, ile tygodniowo gromadzi i generuje dokumentów, prawdopodobnie przeszedłby na e papier z dnia na dzień.

Dzięki e papierowi są mniejsze rachunki za prąd

W przeciwieństwie do tabletów i komputerów, których producenci próbują zachwalać, jak niewiele zużywają energii, w e-czytnikach jest to pewnik. Poza tym e-czytnik przewyższa swoją energooszczędnością każde inne urządzenie, na których czytanie e papieru jest możliwe.

Dzieje się tak dlatego, że wykorzystuje się podczas produkcji e-czytnika zupełnie inną technologię, za pomocą której można czytać e-booki i audiobooki. Jednym z wypracowanych rozwiązań jest to, że ekran nie odświeża się kilkadziesiąt razy na minutę. W ten właśnie sposób podczas wyświetlania e papieru nie zużywa się prądu.

Porównując e-czytnik z tabletem, można przekonać się, że to pierwsze urządzenie może działać na jednym ładowaniu nawet kilkanaście tygodni, a nie godzin. Różnica jest więc kolosalna, co przeciętnemu przedsiębiorcy także powinno dać do myślenia.

E papier można czytać na wydajnym i niezawodnym urządzeniu

Jeśli już wybiera się e papier zamiast tradycyjnego, warto czytać dokumenty na e-czytniku, zamiast na telefonie, komputerze, czy tablecie. E-czytnik jest bowiem przeznaczony właśnie do tego, by oddawać się lekturze wprowadzonych do bazy plików tekstowych.

Nie sposób więc takie urządzenie popsuć, czy przeciążyć jego procesory. E-czytnik jest prosty w obsłudze, a teraz standardem jest wręcz dostępność polskiego menu. Każdy rodak i w dowolnym wieku może zatem sięgnąć po to urządzenie, na którym e papier ma również wyjątkowo dobrą jakość.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

scroll to top